Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jaś Ruszyński z Ośna Lubuskiego potrzebuje pomocy

Jaś Ruszyński to 9-letni mieszkaniec Ośna Lubuskie, który urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Choć jest wesoły i ciekawy świata, to jego codzienność wypełniają przede wszystkim trudności związanych z chorobą.

Wraz z wiekiem z powodu nieprawidłowości genetycznych u Jasia zdiagnozowano: opóźniony rozwój psychoruchowy, zaburzenia integracji sensorycznej i zaburzenia ze strony układu przedsionkowego, koślawość kolan oraz stopy płasko-koślawe, niedoczynność tarczycy, częściowy zanik nerwów wzrokowych, niedowidzenie obuoczne.

Jaś jest podopiecznym Fundacji Espero - Nadzieja dla Dzieci, która organizuje dla chłopca zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Zebrane środki pomogą zapewnić chłopcu lepsze życie i szansą na samodzielność.

- Bardzo proszę o pomoc w nagłośnieniu zbiórki Janka. Jest to dla niego i jego mamy niezwykle ważny gest wsparcia, który podaruje przede wszystkim nieocenione uczucie, że nie są w tej walce sami. Ich walka trwa nieprzerwanie od 9 lat i nie widać jej końca – zapeluje Gabriela Dryja z fundacji.

Zbiórka odbywa się na stronie: www.nadziejadladzieci.pl/jan-ruszynski. Znajdziecie tam również więcej informacji o chłopcu i jego walce z chorobą.

Zachęcamy do przyłączenia się i pomocy!

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.