Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Siedziba Parlamentu Europejskiego

24 maja w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się rocznicowa edycja symulacji posiedzenia Parlamentu Europejskiego (SIMEP) – w tym roku poświęconego tematowi „Polityki rozszerzenia UE”.

Na krótko przed wyborami do Parlamentu Europejskiego około 70 uczniów z miast partnerskich i regionu będzie miało okazję wcielić się w rolę członków Parlamentu Europejskiego i przekonać się, jak działa ta instytucja i w jaki sposób podejmowane są decyzje na poziomie UE.

Debata plenerowa odbędzie się w godz. 15.00-17.00. Następnie przewidziano uroczystość z okazji 10. rocznicy SIMEP i poczęstunek z okolicznościowym tortem. W dyskusji wezmą udział m.in. włodarze Słubic i Frankfurtu nad Odrą - Marzena Słodownik i René Wilke.

Osoby chętne do wzięcia udziału w symulacji mogą się kontaktować z Martą Rusek pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 22 maja do godz. 16:00.

Symulację organizują miasto Frankfurt nad Odrą, Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, we współpracy z EUROPE DIRECT Zielona Góra i Frankfurt nad Odrą, przy wsparciu merytorycznym Young European Federalists (JEF) Berlin-Brandenburg e.V. Wydarzenie finansowane jest ze środków Komisji Europejskiej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.