Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pola Nadziei 2024

5 kwietnia wolontariusze i przyjaciele Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo wzięli udział w corocznej akcji Pola Nadziei. Rozdawali mieszkańcom Słubic żonkile zasadzone jesienią ubiegłego roku.

W tym roku do pomagania zgłosiło około 200 osób, przede wszystkim uczniowie szkół średnich i podstawowych oraz przedszkolaki, którzy równo w południe zebrali się na terenie ogrodu przy parafii pw. NMP Królowej Polski w Słubicach.

Gości powitali prezes hospicjum Przemysław Szewieliński oraz gospodarz wydarzenia, ks. proboszcz Antonii Kotapka. Na uroczystości pojawili się również burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński.

Prezes hospicjum opowiedział o idei całej akcji. – Najważniejsza rzecz dzisiaj to nie są pieniądze, lecz symbolika. Chcemy zarażać was ideą pomagania, niesienia nadziei chorym i potrzebującym – podkreślał. – Rozdawajcie kwiaty wszystkim, których napotkacie. Nieważne czy będą mieli pieniądze, aby wrzucić do puszki - mówił do wolontariuszy.

- Mam nadzieję, że przez ten znak, trzymanego w ręce żonkila, wasze serca będą bogatsze. I będzie to przypominać, że wszyscy możemy się obdzielać tą nadzieją, byciem razem, pomocą drugiemu człowiekowi – dodał ks. A. Kotapka.

Po poświęceniu zebranych kwiatków dzieci i młodzież wraz ze swoimi opiekunami ruszyli w miasto, aby rozdawać je mieszkańcom Słubic. Wolontariusze odwiedzali sklepy, parki, urzędy, boiska. Mieli ze sobą hospicyjne puszki w charakterystycznych, żółtych kolorach i to do nich zbierali datki na rzecz hospicjum.

Ile zebrali? Tego samego dnia wieczorem odbyło się komisyjne liczenie zebranych pieniędzy. Łącznie do puszek trafiło 4342 zł. Te środki, jak co roku, zostaną przeznaczone na rzecz podopiecznych hospicjum.

W akcji brały następujące placówki: Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 3 ze Słubic, placówka Nasza Chata, przedszkola Jarzębinka i Fun Factory, CKZiU w Słubicach, Zespół Szkół Licealnych w Słubicach, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące, Społeczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Słubicach.

Kontynuacja akcji „Pola nadziei” odbędzie się 23 kwietnia, kiedy to zaplanowano coroczny koncert hospicyjny, który jest formą podziękowania dla wolontariuszy i przyjaciół hospicjum. Tym razem na scenie wystąpi ceniony i popularny wokalista Sławomir Uniatowski. O szczegółach tego wydarzenia będziemy wkrótce informować.

Poniżej fotorelacja z akcji „Pola nadziei”.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.