Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pościg za drogowym piratem w Starych Biskupicach

Policjanci ze Słubic ujęli po pościgu kierowcę Volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 22-latek nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami. Całe zdarzenie nagrał policyjny wideorejestrator.

Do zdarzenia doszło 21 marca, gdy policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach prowadzili wzmożone kontrole na terenie powiatu słubickiego. Około godz. 15:15 w Starych Biskupicach mundurowi dostrzegli osobowego Volkswagena, którego postanowili zatrzymać do kontroli.

Kierowca gwałtowne przyśpieszył i zaczął uciekać, nie zatrzymał się mimo włączenia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po przejechaniu kilku kilometrów porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko schwytany.

- Okazał się, że to 22-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Był trzeźwy. Nie potrafił jednak racjonalnie uzasadnić powodu niezatrzymania się do kontroli i ucieczki – opowiada Ewa Murmyło, rzeczniczka prasowa słubickiej policji.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz jazdę pojazdem bez wymaganych uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 oraz wysoka grzywna.

Poniżej materiały z pościgu udostępnione przez policję.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.