Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
pożar urad

Kolejny pożar w naszym regionie. 15 marca w Uradzie w gminie Cybinka ogniem zajął się dom jednorodzinny. W akcji ratowniczej brało udział 8 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali około godz. 14.30. - Natychmiast wysłaliśmy tam pięć naszych zastępów. W międzyczasie, zanim jeszcze pierwsi strażacy dojechali na miejsce, wezwano trzy kolejne - opowiada Michał Borowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Oprócz strażaków zawodowych w gaszeniu pożaru pomagali także ochotnicy - druhowie z OSP w Słubicach, Cybince, Rzepinie i Białkowie.

Jak wyglądała akcja? - Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy niestety cały budynek w płomieniach. To był stosunkowo nowy dom, miał kilka lat. W pierwszej kolejności staraliśmy się obronić sąsiedni budynek, który mógł zająć się ogniem. Udało nam się to, choć promieniowanie cieplne uszkodziło jego elewację i okna - tłumaczy rzecznik.

Akcja strażaków zakończyła się około godz. 19. Całe szczęście obyło się bez ofiar w ludziach, ale budynek, w którym wybuchł pożar, doszczętnie spłonął. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w środku przebywał pies, który niestety zginął w płomieniach.

Co mogło być przyczyną pożaru? - Tego na razie nie wiemy. Pożar zaczął się od tarasu. Do prędkości z jaką rozprzestrzeniał się ogień, mogło przyczynić się nagromadzenie na nim drewnianych elementów, w tym drewna opałowego. Ponadto dom nie był murowany, lecz drewniany - tłumaczy rzecznik strażaków.

Poniżej materiały z pożaru przesłane przez naszych czytelników.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.