Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tomasz Stupienko (z lewej) i Robert Stolarski

Robert Stolarski wycofał się z udziału w wyborach samorządowych i nie będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta Górzycy. Jedynym kandydatem będzie były wicestarosta słubicki Tomasz Stupienko.

Jeszcze nie tak dawno R. Stolarski prezentował się na konferencji prasowej z udziałem marszałka woj. lubuskiego Marcina Jabłońskiego, na której otrzymał poparcie polityków Koalicji Obywatelskiej (ZOBACZ). Skąd więc taka decyzja? – Zadecydowały powody osobiste, rozmawiałem dużo o tym z żoną, wahałem się, ale uznałem, że czas odpocząć i dać pole do działania innym – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

R. Stolarski już 27 lat działa w lokalnym samorządzie, z czego aż 15 na stanowisku wójta gminy. Jak sam przyznaje, przez ten czas nigdy nie miał urlopu z prawdziwego zdarzenia, bo nawet na nim zajmował się sprawami swojej lokalnej ojczyzny. – Dziękuję wszystkim za współpracę przez te lata i wszystko to, co udało się nam wspólnie zrobić na rzecz Górzycy – podkreśla.

Rezygnując z ubiegania się o fotel wójta poparł innego kandydata, Tomasza Stupienko. To były wicestarosta słubicki i wiceprezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Kostrzyńsko Słubickiej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Choć mieszka w Nowym Lubuszu, to z Górzycą jest związany zawodowo. Od kilku lat pracuje jako kierownik miejscowego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

T. Stupienko startuje z tego samego komitetu co R. Stolarski – KWW „Zaufanie” i od obecnego wójta otrzymał oficjalne poparcie. Sam R. Stolarski zapowiada również, że nie zamierza zupełnie wycofać się z życia publicznego. – Potrzebuję tylko nieco odpoczynku, ale na pewno będę obecny w działaniach lokalnej społeczności i realizacji różnych inicjatyw – przekazał naszej redakcji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.