Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kobieta wpadła podczas rutynowej kontroli straży granicznej

Funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali 59-letnią Polkę, która od 20 lat była poszukiwaną listem gończym przez gorzowski wymiar sprawiedliwości. Na swoim koncie ma oszustwa i wyłudzenia kredytowe.

Do zdarzenia doszło 27 lutego w rejonie autostrady A2, gdy polsko-niemiecki patrol wytypował do kontroli drogowej osobowego Fiata na niemieckich numerach rejestracyjnych, który wjeżdżał z Niemiec do Polski. Kierowcą pojazdu była mieszkająca w Berlinie 59-letnia Polka.

- W trakcie kontroli okazało się, że kobieta od 2003 r. jest poszukiwana listem gończym przez gorzowski wymiar sprawiedliwości celem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. 59-latka za oszustwa i wyłudzenia kredytowe ma zasądzoną karę pozbawienia wolności – poinformował Paweł Biskupik, rzecznik prasowy lubuskiej SG.

To jednak nie wszystko, bo kobieta posiadała przy sobie woreczek z suszem roślinnym o wadze około 1 grama, który po przebadaniu okazał się… marihuaną.

Kobietę zatrzymano i przedstawiono zarzut przewozu, nabycia środków odurzających lub substancji psychotropowych. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze grzywny w wysokości tysiąca złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Kobieta została doprowadzona do zakładu karnego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.