Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Praca a studia

Łączenie studiów z pracą bywa uciążliwe, jednak jest jak najbardziej możliwe. Wiele zależy od tego, jak elastycznym grafikiem się dysponuje. Jeśli przyjechałeś do Zielonej Góry w poszukiwaniu wiedzy, ale musisz jednocześnie zarabiać na swoje utrzymanie, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Studia w Zielonej Górze – jak pogodzić je z pracą?

Istotną kwestią jest znalezienie zatrudnienia, które pozwoli na samodzielne układanie grafiku, aby godziny pracy nie kolidowały z zajęciami. Warto również szukać źródła zarobku w miejscu, które znajdowałoby się w pobliżu Twojego mieszkania i uczelni, aby w razie czego móc szybko do niej dotrzeć. Długi dojazd potrafi być uciążliwy, szczególnie w sytuacji, gdy z jego powodu byłbyś wszędzie na ostatnią chwilę.

Gdzie szukać pracy? W dzisiejszych czasach wiele ofert znajdziesz w sieci. Na przykład na portalach takich jak GoWork.pl. Praca dla studenta jest oferowana w różnych branżach, dzięki czemu istnieje szansa, że znajdziesz zatrudnienie powiązane ze studiowanym kierunkiem.

Praca w Zielonej Górze dla studenta

Poszukując zatrudnienia, warto od samego początku szukać miejsc, które mogą zaprocentować zdobyciem cennego doświadczenia. Przykładowo, jeśli studiujesz rzeczy związane z programowaniem, może warto poszukać płatnego stażu w IT. Coraz więcej firm zgadza się na zatrudnienie studentów, godząc się na pewne niedogodności (na przykład konieczność dopasowania grafiku do zajęć na uczelni), licząc na to, że z czasem zyskają pracownika na stałe.

Taki układ jest również opłacalny dla studenta, ponieważ może sprawdzić, w jaki sposób zdobywana przez niego wiedza teoretyczna, odzwierciedla się w rzeczywistości. Możesz także dzięki temu ocenić, czy faktycznie dany kierunek jest tym, w którym chcesz się rozwijać.

Jakie branże oferują elastyczny grafik? Oprócz wspomnianego IT w Zielonej Górze prężnie działa też sektor marketingowy. Tradycyjnie, na spore możliwości w doborze godzin, pozwala również gastronomia. Możesz także sprawdzić, w jakich firmach możliwa jest praca zdalna. Dzięki niej całkowicie zaoszczędzisz czas, ponieważ nie będziesz musiał nigdzie dojeżdżać.

Praca dodatkowa – kiedy warto się jej podjąć?

Są sytuacje, w których po prostu konieczna będzie praca – Zielona Góra to jedno z miast, w których będziesz mógł ją znaleźć – aby mieć stałe źródło utrzymania. Jednak korzyści finansowe nie są jedynym powodem, dla którego warto pracować podczas studiów.

dodatkowa praca

Przede wszystkim zdobywasz w ten sposób doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości. Prawdopodobnie jesteś świadom tego, że wiele co bardziej atrakcyjnych zawodów wymaga spędzenia kilku lat na niższym lub podobnym stanowisku. Właśnie dlatego warto wykorzystać czas studiów, aby w międzyczasie porobić kursy i staże. Dzięki temu po uzyskaniu dyplomu będziesz mógł pochwalić się na rozmowie rekrutacyjnej swoją pracowitością oraz zdobytą wiedzą.

No właśnie, pracowitość. Łączenie studiów z pracą wymaga samozaparcia oraz dyscypliny. To cechy, które również pomagają w wejściu w dorosłość.

Właśnie dlatego podczas studiowania w Zielonej Górze warto pomyśleć nad jednoczesnym pracowaniem, choć w ramach pracy dodatkowej. Tym bardziej że to miasto zdecydowanie oferuje takie możliwości.

[artykuł sponsorowany]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.