Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rolnicze protesty przenoszą się nad Odrę

Rolniczych protestów ciąg dalszy. Gmina Słubice na swojej stronie poinformowała, że wpłynął wniosek o organizację zgromadzenia publicznego w rejonie przejścia granicznego w Świecku. Czy to oznacza, że droga łącząca Polskę z Niemcami zostanie zablokowana?

Informacja o protestach ukazała się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Słubice. Wynika z niej, że zgromadzenie rozpocznie się 25 lutego o godz. 13:00 i potrwa do 20 marca do godz. 24:00.

Podany na stronie cel zgromadzenia to „protest przeciwko napływowi towarów rolnych z Ukrainy, polityce zielonego ładu, wycofania substancji chemicznych i ekoterrorowi”.

Wg tej zapowiedzi, protestujący mają zgromadzić się na węźle drogowym łączącym trasę Słubice - Zielona Góra (droga krajowa nr 29) z trasą Poznań - Berlin (droga E-30) oraz na drodze prowadzącej od tego węzła do przejścia granicznego Świecku (zajęte mają być wszystkie pasy ruchu w obu kierunkach).

Czy to oznacza, że jeśli protest dojdzie do skutku zgodnie z założeniami organizatorów, to ruch drogowy z Polski do Niemiec przez Świecko zostanie zablokowany?

Czekamy na dalsze informacje z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Dzisiaj w tej sprawie ma odbyć się spotkanie robocze z przedstawicielami służb mundurowych.

ŹRÓDŁO:

protesty bip

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.