Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
sprawni seniorzy

Wykład „Sprawni seniorzy i seniorki – teoria i praktyka” oraz prezentacja prostych ćwiczeń to elementy bezpłatnego spotkania, na które Polsko-Niemiecka Akademia Seniora zaprasza do Collegium Polonicum. W wydarzeniu weźmie udział m.in. trener zdrowia i ekspert w dziedzinie rehabilitacji oraz wzmacniania pleców.

Wydarzenie odbędzie się 20 lutego 2024 roku o godz. 15.00 w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach. Jest bezpłatne, dwujęzyczne i skierowane do osób w każdym wieku.

Wykład dla seniorów poprowadzi dyrektor Miejskiego Związku Sportowego (StadtSportBund Frankfurt (Oder) e.V.) Frederic-Marc Jürgensen. Opowie m.in. o tym, w jaki sposób można połączyć ćwiczenia z codziennym życiem w podeszłym wieku, o znaczeniu treningu fizycznego, definicji sprawności w starszym wieku oraz o wpływie odżywiania na samopoczucie osób starszych.

W części praktycznej trener zdrowia i ekspert w dziedzinie rehabilitacji i wzmacniania pleców Lilly Plathe zaprezentuje proste ćwiczenia.

- Ze względu na duże zapotrzebowanie ze strony seniorów, Miejska Rada Seniorów we Frankfurcie nad Odrą, we współpracy z Fundacją Collegium Polonicum, Uniwersytetem Europejskim Viadrina, Fundacją im. Karla Dedeciusa, Collegium Polonicum oraz Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji, planuje w tym semestrze kolejne wykłady, kursy językowe i inne działania na rzecz seniorów z Dwumiasta – zapowiada Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.

Więcej informacji na temat planowanych spotkań dla seniorów będzie można uzyskać podczas wykładu, a także w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.