Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie w sprawie budowy ścieżki rowerowej

Ścieżki rowerowe to bolączka Słubic. Mieszkańcy od dawna narzekają, że jest ich za mało i są źle skomunikowane. Gmina Słubice poinformowała, że ma powstać kolejna – połączy Kunowice ze zjazdem na strefę ekonomiczną.

13 lutego odbyło się w tej sprawie spotkanie komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wzięli w niej udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kłodawie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, pracownicy Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz firmy Augmen Consulting Group. To ostatnia jest odpowiedzialna za opracowanie dokumentacji technicznej, co jest pierwszym etapem całego projektu.

Sama inwestycja miałaby polegać na częściowej przebudowie drogi wojewódzkiej nr 137 w taki sposób, aby połączyć teren strefy ekonomicznej z Kunowicami wspólną ścieżką pieszo-rowerową. Powstałyby także dwa oświetlone przejścia dla pieszych. Jedno na wysokości zjazdu na wspomnianą strefę, a drugie na wjeździe do Kunowic.

O to drugie wnioskowali na spotkaniu przedstawiciele Gminy Słubice oraz policjanci. Mundurowi chcą również zmiany organizacji ruchu w tym miejscu i przesunięcia oznakowania terenu zabudowanego.

Zadanie realizowane jest przez zielonogórski ZDW, ale gmina również partycypuje w kosztach. - Zgodnie z porozumieniem podpisanym w 2023 roku z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze, Słubice przeznaczą w tym roku 33 456 zł na pokrycie 50% kosztów drugiego etapu opracowania dokumentacji projektowej tej inwestycji – poinformował słubicki urząd.

Kiedy konkretnie można spodziewać się gotowej ścieżki rowerowej? Tej daty na razie ani gmina, ani ZDW nie podają. Na razie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.