Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
szkolenie WOŚP policja

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ogólnopolska zbiórka pieniędzy w ogromnej skali. Wolontariusze kwestujący z puszkami są niestety narażeni na różne niebezpieczeństwa. Słubicka policja przypomina, o jakich zasadach należy pamiętać.

Przed niedzielnym finałem WOŚP funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach przeprowadzają szkolenia dla wolontariuszy z terenu naszego słubickiego.

Podczas spotkań są omawiane zasady bezpiecznego zachowania i prawidłowej reakcji na zagrożenia. – Wyjaśniamy, w jaki sposób unikać zagrożeń oraz przypominamy o zasadach bezpieczeństwa, którymi wolontariusze powinni się kierować podczas kwesty – informuje policja.

Poniżej publikujemy poradnik przygotowany przez policjantów dla wolontariuszy WOŚP. Jeśli kwestujesz na rzecz orkiestry, zachęcamy do zapoznania się.

Poradnik dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.