Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Dramatyczne wieści napłynęły z Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach. Nieznany mężczyzna zamknął się w jednym z pomieszczeń i nie chce go opuścić. Trwają negocjacje.

Na miejscu są już służby, które rozmawiają z mężczyzną. Wkrótce ma też przybyć zawodowy negocjator. Niewykluczone, że mężczyzna chce podjąć próbę samobójczą.

Czekamy na dalsze informacje.

---

AKTUALIZACJA 

Ewa Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach poinformowała, że to były wcześniej zaplanowane ćwiczenia. - Nie informowaliśmy o nich wcześniej mieszkańców, aby wszystko wypadło jak najbardziej autentycznie. O tym, że są to ćwiczenia, nie wiedzieli nawet policjanci biorący udział w akcji. Taką wiedzę mieli jednak pracownicy OPS - przekazała naszej redakcji.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że mężczyzna, który odwiedzi OPS, będzie domagać się wypłacenia świadczeń socjalnych. Pracownik OPS miał odmówić ich wypłacenia, ponieważ wnioskodawca nie spełniał odpowiednich kryteriów. W reakcji na odmowę mężczyzna miał zabarykadować się w jednym z pomieszczeń i zagrozić samobójstwem, jeśli jego żądania nie zostaną spełnione.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.