Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Transgraniczny pościg za skradzionym w Niemczech Porsche

Polscy pogranicznicy i niemieccy policjanci ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali po pościgu kradzione Porsche Carrera 911. Auto było warte 500 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 30 października. Wspólny polsko-niemiecki patrol chciał zatrzymać auto do kontroli jeszcze na terytorium Niemiec, ale kierowca nie zatrzymał się i podjął ucieczkę w stronę naszego kraju.

- Funkcjonariusze dawali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak on je ignorował i z bardzo dużą prędkością oddalał się w głąb Polski. Kierowca Porsche w trakcie pościgu uszkodził samochód funkcjonariuszy podczas próby zepchnięcia ich z drogi – opowiada Paweł Biskupik, rzecznik lubuskiej straży granicznej.

Uciekinier dotarł do Rzepina i tutaj zgubił mundurowych. Ci chwilę później znaleźli porzucony pojazd bez kluczyka, ale z wyłamanym gniazdem bezpieczników i uszkodzoną oponą. W trakcie przeszukania pojazdu znaleziono ponadto sprzęt elektroniczny służący do uruchamiania auta. Poszukiwania kierowcy nie przyniosły rezultatu.

- Podczas sprawdzania auta w poszukiwawczych bazach danych ustalono, że Porsche figuruje jako utracone na terytorium Niemiec. Potwierdzono także aktualność poszukiwań pojazdu. Auto o szacunkowej wartości 500 tysięcy złotych zostało zatrzymane i zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja – dodał rzecznik SG.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.