Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Gniewosz plamisty

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych poinformowała o ciekawym odkryciu. Na terenie osiedla Zielona Wzgórza znaleziono niezwykle rzadko występującego węża - gniewosza plamistego.

Gatunek ten był przedmiotem poszukiwań fundacji dwa lata temu, w ramach projektu „Obce Słubice”.

- Prowadziliśmy poszukiwania gniewosza plamistego na osiedlu Zielone Wzgórza. Od mieszkańców wiedzieliśmy, że występuje on na tym obszarze, ale trudno go znaleźć. Niestety, wtedy nie mieliśmy szczęścia. Wiele godzin chodzenia i poszukiwań....i nic - opowiada Natalia Duer z Dziupli.

Jednak szczęście uśmiechnęło się do przyrodników. - 5 września dotarło do nas zgłoszenie o spotkanym w okolicach stacji meteorologicznej gniewoszu – poinformowała fundacja na swojej stronie i opublikowała zdjęcia znalezionego osobnika.

Przyrodnicy przypomnieli przy okazji, że gniewosz plamisty jest to gatunek całkowicie niegroźny i objęty ochroną. Nie należy go zabijać, ani z nim walczyć. Często jest mylony z jadowitą żmiją zygzakowatą.

Chcesz wiedzieć więcej o gniewoszu plamistym? Zachęcamy do zapoznania się ze specjalną ulotką na jego temat, która była przygotowana w ramach wspomnianego wyżej projektu.

gniewosz1

gniewosz1

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.