Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
inauguracja sp2

Słubice były gospodarzem wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2023/2024. Na uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 pojawili się m.in. przedstawiciele władz województwa, lubuscy parlamentarzyści i lokalni samorządowcy.

Zanim jednak uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się w szkolnej hali sportowej, to w pobliskim kościele Ducha Świętego odbyła się msza w ich intencji, koncelebrowana przez biskupa Pawła Sochę.

A co działo się na samej uroczystości? Gości przywitała dyrektorka szkoły Katarzyna Leśniak-Werwińska. - Drodzy uczniowie, w pracy będziemy Wam nieustannie pomagać. Będziemy Wam towarzyszyć w drodze do sukcesu, ale także w chwilach trudnych. Nauczycielom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzę, aby ten rozpoczynający się rok szkolny był dobrym, ciekawym i spokojnym czasem dla nas wszystkich – mówiła do zgromadzonych.

Do uczniów zwrócił się także burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. - Bez względu na to, gdzie jesteście na swojej edukacyjnej drodze, nowy rok szkolny daje wam niepowtarzalną szansę na rozwijanie się i zdobywanie nowych umiejętności – powiedział.

Głos zabrali także przybyli goście. Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty, zapowiedziała, że nadchodzący rok szkolny będzie czasem zarówno zmian, jak i kontynuacji. - Czeka nas otwarcie pierwszych branżowych centr umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu „biznes i zarządzanie”, kontynuacja przedmiotu „historia i teraźniejszość”, kontynuacja i rozwój programu „Laboratoria przyszłości w szkołach ponadpodstawowych” – mówiła.

Z kolei wojewoda lubuski Władysław Dajczak podziękował służbom mundurowym za pracę podczas wakacji i dbanie o bezpieczeństwo uczniów. - Dziękuję wam za to, że tak wspaniale udało się te wakacje przeprowadzić, że wszyscy odpoczęli i zdrowi wrócili. Rozpoczynamy kolejną wspólną drogę, kolejny rok szkolny, wraz z tymi młodymi ludźmi, na których tak bardzo nam zależy – podkreślił. Zapewnił też, że oświata jest jednym z priorytetów polskiego rządu.

Po przywitaniach i przemówieniach odbyła się część artystyczna. Po niej uczniowie klas pierwszych otrzymali upominki , które wręczali E. Rawa, W. Dajczak i M. Olejniczak. Na zakończenie odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych.

Poniżej zdjęcia z inauguracji udostępnione przez gminę Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.