Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nowy park szybko stał się ofiarą wandali

Kilka dni po otwarciu nowego placu zabaw przy al. Niepodległości pisaliśmy o pierwszych aktach wandalizmu. Wielu czytelników pytało, czy zainstalowany monitoring zarejestrował sprawców i czy sprawa została zgłoszona na policję.

Cały wątek znajdziecie TUTAJ. Od razu zapytaliśmy policję o to konkretne zdarzenie, ale mundurowi przekazali nam, że nie mieli w tej sprawie zgłoszenia, a - jak usłyszeliśmy - jest to konieczne, aby mogli podjąć czynności.

Właścicielem terenu i znajdujących się na nim obiektów jest gmina Słubice. Zapytaliśmy więc rzeczniczkę prasową Beatę Bielecką o podjęte działania.

Jak przekazała nam B. Bielecka, tego konkretnego zdarzenia monitoring nie ujął i gmina nie składała zgłoszenia na policję. Poinformowała również, że na terenie parku znajduje się 14 kamer monitoringu. Podgląd obrazu na nich jest już możliwy, ale nie są one jeszcze włączone w system, który nadzoruje policja. - Obecnie trwa procedura rozszerzenia dotychczasowej umowy z firmą, która obsługuje monitoring miejski pod względem technicznym i niebawem wszystkie kamery zostaną podłączone – powiedziała naszej redakcji.

W międzyczasie doszło do kolejnego zdarzenia. Kamera zarejestrowała jak grupa dzieci niszczy stolik znajdujący się przy siedziskach na placu zabaw.

- Zgłosimy to policji i będziemy reagować na każde takie zdarzenie. Prosimy też mieszkańców, żeby gdy są świadkami aktów wandalizmu, zgłaszali je do gminy w godzinach pracy Urzędu Miejskiego lub po południu na policję – apeluje B. Bielecka.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.