Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Czy do strefy ekonomicznej powstanie bezpieczna ścieżka rowerowa?

Czy pracujący na strefie ekonomicznej doczekają się bezpiecznej ścieżki pieszej i rowerowej? Zrobiono ku temu ważny krok. Gmina Słubice przekazała władzom woj. lubuskiego działkę, na której ma powstać odpowiednia infrastruktura.

Nieruchomość jest położona po lewej stronie drogi wojewódzkiej 137 ze Słubic do Kunowic, wzdłuż osiedla Zielone Wzgórza. To działka o numerze ewidencyjnym 496 liczącą 1,0433 ha.

Jak poinformował Urząd Miejski w Słubicach, przekazanie odbyło się 18 sierpnia w formie darowizny, natomiast decyzja zapadła już wcześniej, bo na początku roku, kiedy Rada Miejska w Słubicach podjęła stosowną uchwałę.

Działka trafiła do Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego, któremu podlega Zarząd Dróg Wojewódzkich. To właśnie ta instytucja ma zbudować na działce ścieżkę dla pieszych i rowerzystów oraz tzw. bezpieczne przejście dla pieszych.

- Ścieżka w tym miejscu jest bardzo potrzebna. Wiele osób pracujących na terenie Słubicko-Kostrzyńskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dojeżdża do swoich zakładów rowerami. Wcześniej korzystają z gminnych dróg na terenie osiedla Zielone Wzgórza. Później muszą jednak pokonać część trasy jadąc ruchliwą drogą – wyjaśnia gmina Słubice.

Kiedy dokładnie ma powstać taka ścieżka? Tego na razie nie wiadomo. Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.