Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pościg za kierowcą BMW

Ten pościg zelektryzował całe miasto. 10 sierpnia do Słubic wpadło rozpędzone BMW, które uciekało przed nieoznakowanym radiowozem. Brawurowa jazda zakończyła się zatrzymaniem kierowcy na pl. Wolności. Mamy nagranie z kamery radiowozu.

O całym zdarzeniu pisaliśmy na gorąco na naszym profilu na Facebooku, gdzie internauci informowali o uciekającym pojeździe. Kierowca parokrotnie omal nie przejechał pieszych, jechał pod prąd i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. ZOBACZ

Ostatecznie policjantom udało się zatrzymać uciekiniera. Kierowcą okazał się 20-letni mężczyzna, który nie dość, że posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, to jeszcze jego auto nie zostało dopuszczone do ruchu. Przy zatrzymaniu okazało się, że razem z nim w pojeździe jechała młoda kobieta z niemowlakiem.

Po dokładnej analizie wyszło, że w trakcie ucieczki pirat drogowy popełnił aż 30 wykroczeń, za które taryfikator przewidział łącznie 241 punktów karnych! Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, złamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

12 sierpnia decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące. Za wszystkie popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak wyglądał pościg okiem policjantów? Poniżej relacja przygotowana przez Ewę Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach oraz nagranie z kamery radiowozu.

W czwartkowe popołudnie (10 sierpnia), policjanci ze słubickiej drogówki patrolując ulice miasta, zauważyli pojazd marki BMW, a za jego kierownicą znanego im mężczyznę, który posiada sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali mu polecenie do zatrzymania pojazdu. Jednak kierowca nie miał zamiaru wykonać polecenia i spotkać się z policjantami. Podjął brawurową ucieczkę ulicami Słubic, próbując uniknąć grożącej mu odpowiedzialności.  Zatrzymać „pirata drogowego” i zapewnić bezpieczeństwo jemu i  innym korzystającym w tym czasie z dróg - taki cel przyjęli słubiccy policjanci. Uciekinier nie dawał za wygraną i gnał ulicami miasta z nadmierną prędkością, wyprzedzał pojazdy przekraczając linie ciągłe, przejścia dla pieszych, zmuszał pojazdy jadące z naprzeciwka do gwałtownego hamowania omal nie doprowadzając do zderzenia. Przejeżdżał strefy wyłączone z ruchu, nie stosował się do sygnalizatorów świetlnych, przejeżdżał z impetem przejścia dla pieszych, nie zwracając uwagi czy ktoś się na nim znajduje. Gnając, nie zwracał uwagi, że spod jego pojazdu, co chwilę, odrywały się kawałki plastikowych części, a z prawego koła spadła opona. Jednak doświadczenie i umiejętności jakie posiadają policjanci słubickiej drogówki pozwoliły na wykorzystanie błędu 20-latka. Na pl. Wolności w Słubicach stracił on panowanie nad pojazdem, co skutkowało jego unieruchomieniem i pozwoliło policjantom oderwać go od kierownicy i zatrzymać. Wszystko trwało zaledwie kilka minut,  jednak jak mówią policjanci „..to były to najdłuższe minuty, jakie w ostatnim czasie przeżywali w służbie. Prowadzenie pościgu, zwracanie uwagi na pozostałych uczestników ruchu na drodze, kontakt z dyżurnym i troska o życie uciekiniera - było gorąco.”.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.