Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Park przy al. Niepodległości

Dobra wiadomość dla mieszkańców Słubic, szczególnie tych najmłodszych. Park przy al. Niepodległości został oficjalnie dopuszczony do użytkowania i już niebawem będzie można z niego korzystać.

Inwestycja ma za sobą burzliwą historię. Trwała ponad rok dłużej niż pierwotnie zakładano, w międzyczasie były problemy z dostawami części i podwykonawcami, a park regularnie był dewastowany i zaśmiecany. Ostateczne koszty jego wykonania także okazały się większe. W lipcu br. zakończono wszystkie prace budowlane.

25 lipca Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał inwestorowi – czyli gminie Słubice – pozwolenie na użytkowanie.  Teraz gmina ma maksymalnie dwa tygodnie, aby odebrać inwestycję i otworzyć park dla mieszkańców.

Na razie wokół niego nadal stoi ogrodzenie. – Gdy tylko wykonamy ostateczny odbiór i podpiszemy protokół, od razu je ściągniemy – zapowiada Mariusz Prażanowski z firmy Eurokop Invest, która była głównym wykonawcą modernizacji parku.

Beata Bielecka, rzeczniczka prasowa gminy Słubice, przekazała naszej redakcji, że jeśli dobrze pójdzie, to park zostanie otwarty 1 sierpnia. O dokładnym terminie będziemy informować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Zenobiusz 2023-07-25 13:14
To zanim podpiszecie protokół to zobaczcie fragment chodnika na przeciw motozbytu / kamienicy nr 1, który był ryty w okolicach 20 lipca, czy to aby na pewno tak powinno wyglądać. Kostka docięta byle jak, ułożona byle jak...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.