Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przekazanie wozu strażackiego

Wóz strażacki Iveco, o którego pozyskaniu pisaliśmy na początku maja, trafił już w ręce druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się 2 czerwca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Iveco EuroTrakker 8/42 to tzw. ciężki samochód gaśniczy, który posiada zbiornik wodny mieszczący aż 8 tys. litrów wody. Wcześniej użytkowali go strażacy z PSP. Gdy dostali nowy samochód, którego zakup dofinansowała m.in. gmina Słubice, mogli przekazać pojazd swoim kolegom z ochotniczej jednostki.

- Ziściły się wielomiesięczne starania mające na celu pozyskanie samochodu GCBA. Ogromny w tym wkład mieli komendant PSP Słubice Wojciech Śliwiński, burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który jest również prezesem lokalnego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, oraz zarząd naszej jednostki z prezesem Pawłem Kołodzińskim na czele – przekazał naszej redakcji Łukasz Skorek, naczelnik OSP Słubice i koordynator całego „zamieszania”.

2 czerwca komendant W. Śliwiński przekazał burmistrzowi pełną dokumentację pojazdu, która następnie trafiła w ręce druhów z OSP Słubice. Potem wóz przejechał spod komendy powiatowej do remizy ochotników przy ul. Słowackiego 7.

- Najbliższe tygodnie poświęcimy na skompletowanie pełnej dokumentacji, nadanie kryptonimu oraz jego wyposażenie, które finalnie doprowadzi do wprowadzenia do podziału bojowego. Raz jeszcze składamy ogromne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pozyskanie naszego nabytku – dodaje Ł. Skorek.

- Wszystkim strażakom z OSP Słubice życzymy szerokości za sterami nowego wozu. Mamy nadzieję, że będzie służył wam bezawaryjnie przez kolejne lata i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie – napisała gmina Słubice.

Poniżej filmik z pierwszego wjazdu nowego samochodu na teren OSP Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.