Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Przed nami długi weekend związany z Narodowym Świętem Niepodległości. To czas zwiększonego ruchu na drogach, a także rozmaitych uroczystości i przemarszów. Policja zapowiada z tego powodu wzmożone kontrole.

- Wiele osób przemierzać będzie spore odległości korzystając z dłuższego odpoczynku, dlatego obecności mundurowych nie może zabraknąć. Lubuscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych i służyć im pomocą – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

Mundurowi pojawią się także na drogach powiat słubickiego. Będą zwracać szczególną uwagę na nadmierną prędkość. – Do czuwania nad bezpieczeństwem kierowców będziemy wykorzystywać nieoznakowane pojazdy z wideorejestratorami. W ruch pójdą także urządzenia do badania trzeźwości kierujących – zapowiadają przedstawiciele komendy.

Policjanci apelują do kierowców, aby ci przygotowali się odpowiednio do drogi i sprawdzili stan techniczny pojazdu, szczególnie opony i płyny eksploatacyjne. Z kolei pieszych i rowerzystów uczulają na stosowanie elementów odblaskowych, które poprawią ich widoczność na drodze.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości będą wiązać się z utrudnianiami w ruchu z uwagi na liczne przemarsze oraz wydarzenia patriotyczne w wielu miejscowościach. - Przemieszczając się zarówno pojazdami jak i pieszo, zwracajmy uwagę na sygnały nadawane przez mundurowych, którzy często będą kierować ruchem – informuje komenda.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.