Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kontrola autobusu

Jak co roku w trakcie ferii zimowych policjanci będą sprawdzać autobusy, którymi dzieci udają się na wypoczynek. Jeśli chcemy mieć pewność, że taki pojazd jest w pełni sprawny, a kierowca trzeźwy, możemy poprosić mundurowych o pomoc.

Podczas kontroli policjanci skupiają się przede wszystkim na zbadaniu sprawności hamulców, świateł, układu kierowniczego oraz obowiązkowym wyposażeniu autokarów. Funkcjonariusze sprawdzają również stan trzeźwości kierowców i czy przestrzegają oni czasu pracy i odpoczynku.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów. Dokument ten zawiera zestawienie punktów z terenu całego kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. ZOBACZ WYKAZ

Na terenie powiatu słubickiego takim punktem jest dworzec autobusowy w Słubicach przy ul. Akademickiej 1. Za kontrole odpowiadają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Chęć kontroli należy wcześniej zgłosić telefonicznie pod nr tel. 47 792 32 11 / 47 792 32 12 / 47 792 32 46.

- Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu – informuje policja.

Dodatkowo został uruchomiony serwis internetowy bezpiecznyautobus.gov.pl, na którym – po wpisaniu numerów rejestracyjnych - można sprawdzić podstawowe informacje na temat konkretnego autobusu: dane o badaniu technicznym, informacje o polisie OC, itp.

Działania mundurowych potrwają do końca ferii. Kontrole są wykonywane w godz. 6.00-200 i są bezpłatne.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.