Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Odra

Na kolejne ciekawe wydarzenie zaprasza zespół „Globalna edukacja nad Odrą i Szprewą”. 15 stycznia odbędzie się piesza wycieczka wzdłuż Odry, w której mogą wziąć udział mieszkańcy z polsko-niemieckiego pogranicza, szczególnie rodziny z dziećmi.

GLOS określa to wydarzenie mianem „rodzinnej wędrówki”. Trasa i przebieg przedsięwzięcia tak zostały pomyślane, aby bez większych trudności mogli wziąć w nim udział opiekunowie z dziećmi i cieszyć się z obcowania z przyrodą.

- Zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku 6-10 lat z rodzicami i opiekunami, ale chętnie spotkamy się też z młodszymi i starszymi. Należy jednak pamiętać, że zaplanowana trasa nie jest niedostępna dla wózków dziecięcych – zachęca Małgorzata Murao, jedna z inicjatorek akcji.

Jak będzie przebiegać wycieczka? - Spotkamy się przy Kozim Ostrowie (Ziegenwerder) we Frankfurcie. Stamtąd trasa poprowadzi przez łąki do dębowego lasu (Eichwald), przez jeden mostek i dwa tunele. Jeśli będzie czas, może uda nam się dotrzeć do samej Odry. Wracamy tą samą drogą. Kto chce, może wybrać się dalej, aż na łąki koło wsi Lossow. Cała trasa liczy ok. 6,5 kilometra – informuje M. Murao.

---

Poniżej garść niezbędnych informacji organizacyjnych.

Zbiórka: o godz. 10.30 przy mostku na Kozi Ostrów koło uniwersytetu (ulica Uferstr.) lub o godz. 10.45 przy mostku na Kozi Ostrów obok pętli tramwajowej (ulica Herrmann-Weingärtner-Weg).

Powrót: około godz. 13.00. Kto chce, może oczywiście zostać w lesie dłużej. Kto dojdzie do Lossow, może wrócić stamtąd autobusem o godz. 13.55 (przyjazd 14.17 na dworzec we Frankfurcie, 1,40 euro na bilet ulgowy, 1,90 euro normalny, w autobusie dorosłych obowiązuje zasada 3G).

Wyposażenie: należy wziąć ze sobą dobre buty, ciepłe ubranie, kanapki i picie w bidonie. Przyda się zegarek i mapa terenu. Jak przekonują organizatorzy, wystarczy taka tradycyjna, drukowana, a telefon i wszelką elektronikę można zostawić w domu.

Zgłoszenia: do 15 stycznia do godz. 9.00 (sms na nr +48 502 218 860 lub Whatsapp na +49 179 191 55 36, należy podać liczbę uczestników, ich wiek oraz przy którym moście będziecie czekać).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.