Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Wielu klientów decyduje się zainwestować pieniądze w lokatę bankową. Często samo konto oszczędnościowe posiada taką opcję. Chodzi przede wszystkim o to, że oprocentowanie lokat jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż na zwykłym rachunku. Bankowy fundusz gwarancyjny pozwala także znaleźć opcję bezpieczną i szytą na miarę. Okazuje się, że na rynku jest szereg produktów, które znacznie się między sobą różnią. Wiele z nich oferowanych jest przez banki, choć oczywiście można też znaleźć propozycje innych instytucji finansowych. Z punktu widzenia niezwykle ważne jest oprocentowanie lokaty, ponieważ przekłada się to na pieniądze.

Najlepsze lokaty bankowe

W przypadku lokat mówi się o różnych rodzajach. To wpływać będzie na warunki oraz potencjalne zyski. Oferowane jest oprocentowanie stałe lub oprocentowanie zmienne, usługi związane z prowadzeniem rachunku oszczędnościowego. Najczęściej wybierana jest przez klientów lokata bankowa terminowa. Zakłada ona, że wpłaca się pieniądze na określony czas - 1 dnia do kilku lat, a po tym terminie otrzymuje tę sumę wraz z należnymi odsetkami. Są one oczywiście wyższe niż mają konta oszczędnościowe. Poza tym lokatę terminową można założyć w każdym momencie, daje ona największe zyski bez zbytniego ryzyka.

Sprawdź bankowy fundusz gwarancyjny oraz oprocentowanie lokaty

Wielu klientów decyduje się na założenie lokaty dynamicznej. Jest ona niżej oprocentowana niż terminowa, ale klient może w każdej chwili wypłacić swoje pieniądze bez narażenia się na ich utratę. Jest to ważna dla wielu konsumentów opcja. Natomiast lokata pieniężna będzie zatrzymywać wpłacone przez klienta pieniądze aż do osiągnięcia pewnego zysku.

Znajdź lokatę bankową dopasowaną do potrzeb

Lokata z dopłatą polegać będzie na tym, że można wpłacać środki systematycznie i one również będą podlegać oprocentowaniu. Oczywiście poziom zysków kapitałowych będzie uzależniony od podpisanej umowy i określonych warunków. Warto sprawdzić ranking lokat bankowych, by znaleźć najlepsze oferty, a one są zmienne, bo instytucje finansowe często kuszą klientów atrakcyjnymi promocjami. Specjalnie dla rentierów została stworzona lokata rentierska http://lokatowy.pl/lokata-rentierska-co-to-jest/. Polega na tym, że pieniądze są wpłacane na wskazane konto co jakiś czas, a nie w jednej transzy. Jest to więc elastyczna opcja i oczywiście warto zawsze sprawdzić, na jakim poziomie jest oprocentowanie nominalne. W niektórych bankach bez problemu dwuwalutową lokatę możesz założyć. Nie gwarantuje ona zysku, a środki są przewalutowane na alternatywną walutę. Od kursu zależeć więc będzie, ile zarobisz. Nowoczesnym produktem oszczędnościowym jest lokata ustrukturyzowana http://lokatowy.pl/lokata-strukturyzowana-co-to-jest-jak-dziala/. Różni się ona on innych tradycyjnych produktów terminowych i ma cechy właściwe dla inwestycji podejmowanych na rynku kapitałowym. Składa się z kapitału początkowego, który podlega ochronie w trakcie trwania lokaty, oraz części opcyjnej, która umożliwi osiągnięcie dodatkowego zysku.

Lokaty bankowe są bezpiecznym sposobem na oszczędzanie. W dużym skrócie powierza się określoną sumę na dany czas, a w zamian instytucja finansowa oferuje wypłatę odsetek w konkretnej ustalonej wysokości. Są one wyższe niż oprocentowanie kont oszczędnościowych i dlatego właśnie rosnące stopy procentowe sprawiają, że klienci chętnie sięgają po lokaty. Od ich rodzaju zależy poziom ryzyka, elastyczność oferty, a także to ile finalnie zarobimy. Bez problemu znajdziemy najlepszą lokatę szytą na miarę na naszych potrzeb.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.