Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Badanie słuchu

17 listopada będzie okazja za darmo przebadać swój słuch. Na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Słubicach stanie mobilne centrum badań słuchu przygotowane przez firmę Słuchmed. 

Na badanie może przyjść każda chętna osoba, nie trzeba się wcześniej rejestrować. Punkt będzie czynny w godzinach 9-14.

Kilka słów o badaniu

Badanie ma na celu określenie progu słyszenia – krzywej, która określa najlepszy poziom słyszenia, osobno dla każdego ucha. Wynik badania, umożliwia także zlokalizowanie przyczyn niedosłuchu – czy problem dotyczy mian w uchu środkowym, wewnętrznym, czy jeszcze na dalszych odcinkach drogi słuchowej.

Samo badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Trwa około 15 minut. Przed badaniem dokładnie oglądane jest ucho pacjenta za pomocą otoskopu. Sprawdzana jest drożność kanału słuchowego zewnętrznego oraz stan błony bębenkowej.

Samo badanie jest przeprowadzane w specjalnym pomieszczeniu – kabinie ciszy. Jest to miejsce odizolowane od dźwięków zewnętrznych. Diagnosta zakłada słuchawki na uszy pacjenta, a zadaniem osoby badanej, jest skupienie się i reagowanie na usłyszane dźwięki.

Wynik jest dostępny od razu po przeprowadzonym badaniu. Protetyk słuchu omawia z pacjentem wykres audiogramu, informuje o ew. stopniu ubytku słuchu i ustala z pacjentem drogę działania, np. dalszą diagnozę lub konsultację lekarską.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.