Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zbiórka krwi

„Oddaj krew - uratuj życie” - pod takim hasłem odbyła się kolejna zbiórka krwi organizowana przez słubicką policję. Oprócz mundurowych krew oddawali także mieszkańcy. Zebrano blisko 10 litrów.

28 października specjalny autobus podstawiony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zaparkował na placu przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

- W Mobilnym Punkcie Poboru Krwi, w odpowiednich i bezpiecznych warunkach, wszyscy chętni mogli podzielić się życiodajnym płynem – relacjonuje podkomisarz Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy słubickiej policji.

Do akcji oprócz policjantów przyłączyli się także mieszkańcy powiatu słubickiego. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o blisko 10 litrów tego życiodajnego płynu. – Dziękujemy wszystkim za udział. Krew jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie – podkreśla M. Jankowska.

Zbiórki krwi na parkingu komendy w Słubicach odbywają się cyklicznie. Policjanci już zapowiedzieli, że następna taka akcja odbędzie się pod koniec bieżącego roku.

Kto może zostać dawcą? Trzeba mieć od 18 do 65 lat oraz ważyć powyżej 50 kg. Każda osoba kwalifikująca się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.