Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kunowice

Od wielu miesięcy mieszkańcy Kunowic skarżą się na uciążliwy zapach dochodzący z pobliskiego wysypiska, którym zarządza spółka ZUO International. Rozwiązania długo nie było widać, ale sołtys Paweł Sokołowski przekazał optymistyczne informacje.

Pojawiły się one dzisiaj na oficjalnej stronie sołectwa Kunowice. - ZUO znajduje się już w końcowej fazie inwestycji polegającej na budowie placu magazynowego wraz z zamkniętymi boksami, w których realizowane będą docelowo procesy na bioodpadach. Powinno to w znaczący sposób ograniczyć emisję ewentualnych substancji złowonnych – czytamy w komunikacie.

Inwestycja zostanie zakończona na początku października tego roku, ale procedury odbiorowe mogą potrwać jeszcze do końca roku, więc zapach tak szybko nie zniknie.

Jak wynika z informacji przekazanych przez sołectwo, to nie jedyne próba zlikwidowania uciążliwości spowodowanych zapachem. W ostatnim okresie firma testowała różne urządzenia służące poprawie klimatu zapachowego wokół miejsca przetwarzania odpadów, m.in. zamgławiarki.

Strona cytuje również wypowiedź prezeski ZUO, Ewy Bury. - Czynimy wszystko, aby realizując ustawowe obowiązki związane z przetwarzaniem odpadów, tworzyć przestrzeń dobrej współpracy z najbliższym sąsiedztwem. Inwestycje jednak wymagają czasu - napisała szefowa spółki.

Więcej o „zapachowym” problemie w Kunowicach można przeczytać we wcześniejszych publikacjach na naszym forum. KLIKNIJ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 gaga751 2021-09-30 06:55
No tak.. Działeczki słabo schodzą z tej strony Kunowic, więc trzeba coś ludziom nawinąć makaron na uszy... Śmierdzieć to przestanie jak to zamkną i przykryją, nie wcześniej...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.