Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Burmistrz

Jest szansa, aby pieniądze z rządowego programu „Polski Ład” trafiły także do Słubic. Władze gminy starają się o dofinansowanie trzech projektów na łączną kwotę 24 mln zł. O jakie konkretnie przedsięwzięcia chodzi?

Pierwsze to przebudowa i remont ul. Kopernika wraz z kanalizacją deszczową. W grę wchodzi budowa chodników, nowe oświetlenie i przebudowa istniejących skrzyżowań. Łączna wartość inwestycji to 11,7 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie to 95 proc.

Kolejna inwestycja to budowa zupełnie nowego przedszkola w północnej części Słubic, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Obiekt miałby powstać przy ul. Klonowej za kwotę prawie 11 mln zł. Tu dofinansowanie miałoby wynieść 85 proc.

Ostatni, trzeci projekt zakłada budowę drogi gminnej od ul. Sportowej do Drzecina (o długości 3 km) oraz prowadzącej równolegle ścieżki rowerowej. Wartość tej inwestycji wynosi 5 mln zł, a gmina wnioskuje o dofinansowanie na poziomie 95 proc.

Burmistrz Mariusz Olejniczak poinformował, że wnioski zostały dzisiaj wysłane. Czy zostaną zaakceptowane? Tego dowiemy się już niebawem. Do tematu wrócimy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.