Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wypadek pod Cybinką

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wczesnym wieczorem pod Cybinką na drodze krajowej nr 29. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu, pasażerka z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. 

Do zdarzenia doszło około godz. 18, o czym informowaliśmy na naszym profilu na Facebooku (ZOBACZ). O wypadku dał nam znać jeden z przejeżdżających kierowców.

O więcej informacji zapytaliśmy słubicką policję. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki BMW zjechał ze swojego pasa ruchu, przeciął oś jezdni, wylądował na poboczu i uderzył w drzewo. Siła uderzenia spowodowała, że kierowca wypadł z pojazdu – przekazała Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Do poszkodowanych wyjechały dwie karetki pogotowia (ze Słubic i Krosna Odrzańskiego), dwa zastępy zawodowych strażaków z PSP w Słubicach oraz straży ochotnicy z Cybinki. Jako pierwsi na miejscu byli policjanci z posterunku w Cybince.

Niestety, 26-latek zmarł na miejscu, mimo próby udzielenia mu pierwszej pomocy. - Reanimacja trwała kilkadziesiąt minut - poinformowali strażacy z OSP Cybinka. Podróżująca autem młoda kobieta została ciężko ranna. Do szpitala zabrał ją helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po wypadku droga przez długi czas była zablokowana, na miejscu trwały czynności służb, w tym policji pod nadzorem prokuratora.

- Gdy przedmiotowe czynności zostały zakończone, do końca dobiegły również działania obecnych na miejscu zastępów. Po prawie czterogodzinnej akcji powróciliśmy do remizy - przekazali strażacy-ochotnicy.

Dziś rano pytaliśmy mundurowych o szczegóły dotyczące stanu zdrowia rannej kobiety oraz przebiegu wypadku. Czekamy na dalsze informacje.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez OPS Cybinka i KPP Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.