Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pomnik Świecko

Dobra wiadomość dla mieszkańców Świecka i okolic. Gmina Słubice wybuduje ścieżkę rowerową prowadzącą do pomnika upamiętniającego obóz pracy karnej "Oderblick". Dostała na ten cel dotację z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Kwota przyznanej dotacji to 197,5 tys. zł. Jak informuje Urząd Miejski w Słubicach, stanowi to połowę środków potrzebnych do zrealizowania inwestycji.

Asfaltowa ścieżka powstanie wzdłuż istniejącej drogi należącej do gminy. Chodzi o odcinek od drogi powiatowej nr 1252F do wspomnianego pomnika. Ścieżka będzie mieć długość około 1 km.

- Zabiegaliśmy o to dofinansowanie, ponieważ ścieżka w tym miejscu jest bardzo potrzebna - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. - Teren byłego obozu odwiedzają często turyści, wśród których jest też sporo rowerzystów, a dotychczasowa droga na pewno nie była komfortowa. Będzie to też bezpieczne i wygodne miejsce dla pieszych, na które czekali mieszkańcy Świecka - dodaje burmistrz.

Pieniądze na ścieżkę trafiły do Słubic z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wojewoda Lubuski podzielił pieniądze w ramach puli przeznaczonej na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których wcześniej zlikwidowane zostały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.