Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Granica Słubice

Jak informuje Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, 29 stycznia we Frankfurcie współczynnik zakażeń koronawirusem osiągnął wartość 216,45. Oznacza to wprowadzenie ze skutkiem natychmiastowym dodatkowych obostrzeń dotyczących przebywania w przestrzeni publicznej.

Zgodnie z obowiązującym na terenie Brandenburgii rozporządzeniem, chodzi o zakaz przebywania przez mieszkańców Frankfurtu nad Odrą w przestrzeni publicznej w celu uprawiania sportu oraz ćwiczeń na świeżym powietrzu na obszarze położonym powyżej 15 kilometrów od granic miasta. Zakaz ten nie dotyczy np. wyjścia do pracy, na zakupy czy odwiedzin najbliższej rodziny.

Przepis ten - w zależności od rozwoju wartości współczynnika zachorowalności - będzie obowiązywać przez co najmniej pięć dni.

O przekroczeniu wskaźnika informuje również oficjalna strona miasta Frankfurt - KLIKNIJ.

Granice 15 km dla Frankfurtu kształtują się następująco (podane za portalem: https://bb-viewer.geobasis-bb.de):

Strefa zakażeń

O co chodzi ze współczynnikiem zakażeń 200 i strefą 15 km? Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Należy jednak pamiętać, że każdy land wprowadzał własne przepisy wykonawcze i mogą się one od siebie różnić (np. w Berlinie są bardziej restrykcyjne niż w Brandenburgii).

Masz dodatkowe pytania?

Informacji o obostrzeniach obowiązujących w Brandenburgii oraz w sprawie ruchu granicznego udzielają w języku polskim pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji.

  • tel. +49 335 552 1239
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-16.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.