Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ogród

Koło Akademickie przy Collegium Polonicum uruchamia nowy projekt o nazwie Edu-eko. W planach jest m.in. stworzenie ogrodów św. Franciszka przy domu akademickim „Parakletos” i przy Hedwighaus we Frankfurcie. 

Projekt ten został zainicjowany przez bp Tadeusza Lityńskiego. Jego cele określają w skrócie trzy słowa: edukacja, ekologia i ekumenia. Dlaczego ekologia jest ważna dla chrześcijan? Zdaniem ks. Rafała Mocnego z Katolickiego Centrum Studenckiego, który jest opiekunek koła, troska o środowisko łączy chrześcijan.

W ramach realizacji tego projektu, przy domu studenckim „Parakletos” powstanie ogród św. Franciszka, miejsce, w którym będzie można odpocząć, wyciszyć się, pomyśleć o przyrodzie. Symbolika roślin ma nawiązywać do motywów biblijnych.

Drugi ogród znajdzie swoje miejsce przy Hedwighaus we Frankfurcie, z którym na co dzień współpracuje słubickie KCS. Jak przekonuje ks. Mocny, droga między tymi miejscami ma być swego rodzaju "ścieżką edukacyjną”. Nie bez znaczenia jest fakt, że obie lokalizacje znajdują się na szlaku Drogi św. Jakuba.

Kiedy powstaną ogrody? Na razie projekt Edu-eko jest na etapie przygotowań – tworzona jest dokumentacja. Właściwe prace rozpoczną się wczesną wiosną br.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.