Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Hity w telewizji

Mroźne dni sprawiają, że nie marzysz o niczym innym jak ciepłej herbacie, kocu i dobrym filmie? Polsat i Polsat Seriale przychodzą Ci z pomocą, emitując najlepsze kinowe hity. Możesz przenieść się w świat science fiction, rozbudzić w sobie odrobinę dziecka oraz poczuć szybsze bicie serca. Rozmaitości w grudniu nie zabraknie!

Grudniowe hity w Polsacie

„Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (2015), reż. J.J. Abrams (premiera 23 grudnia, godz. 20:10)

Akcja filmu rozgrywa się trzydzieści lat po bitwie Rebeliantów o Endor, która przesądziła o upadku Sithów. Na gruzach Imperium wyrasta nowa złowroga organizacja Najwyższy Porządek i dąży do unicestwienia ostatniego Jedi, by przejąć władzę w Galaktyce. Nikt nie wie, gdzie przebywa Luke Skywalker (Mark Hamill) – jedyna osoba, która może uratować sytuację. Pod jego nieobecność tylko Ruch Oporu, na czele którego stoi Leia Organa (Carrie Fisher), może pokrzyżować te koszmarne plany. Leia, z poparciem władz Nowej Republiki, próbuje odnaleźć swojego brata oraz przywrócić pokój w Galaktyce.

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” (2018), twórcy: L. Hallström i J. Johnston (premiera 25 grudnia, godz. 20:00)

W wigilię Bożego Narodzenia Clara (Mackenzie Foy) oraz jej rodzeństwo otrzymują prezenty pozostawione przez niedawno zmarłą matkę. Dziewczyna ze zdumieniem odkrywa, że do jej prezentu – zdobionej szkatułki – nie załączono klucza. Udaje się więc po pomoc do swojego ojca chrzestnego (Morgan Freeman). Niespodziewanie trafia do magicznej krainy, gdzie uzyskuje pomoc dziarskiego kapitana Filipa (Jayden Fowora-Knight). Spotyka również Cukrową Wróżkę (Keira Knightley) i dowiaduje się, że królestwom Śnieżynek, Kwiatów i Słodyczy zagraża armia mrocznej krainy, którą rządzi Matka Cyrkonia (Helen Mirren), Władczyni Czwartego Królestwa. Czy Clarze uda się uratować królewstwa?

„Iron Man 3” (2013), reż. S. Black (premiera 26 grudnia, godz. 20:00)

Tony Stark (Robert Downey Jr.) to geniusz, miliarder, playboy i filantrop w jednej osobie. Skonstruował przed laty kostium- zbroję, którą zakłada, by jako Iron Man zwalczać niebezpiecznych przestępców. Staje w obronie dobra i ponosi za to wielką cenę. W najtrudniejszym momencie życia Tony musi zmierzyć się z wyjątkowo niebezpiecznym przeciwnikiem – tajemniczym terrorystą, ukrywającym się za pseudonimem Mandaryn (Ben Kingsley), który dąży do przejęcia władzy nad całym światem. W tej nierównej walce Iron Man może liczyć tylko na wsparcie swojego najlepszego przyjaciela, pułkownika Jamesa Rhodesa (Don Cheadle), który staje do walki jako War Machine – w zbroi wynalezionej przez Starka.

Kinowe hity w Polsat Seriale

„Erin Brockovich” (2000), reż. S. Soderbergh (premiera 9 grudnia o godz. 21:00)

Erin Brockovich (Julia Roberts) jest dwukrotną rozwódką i samotnie wychowuje trójkę dzieci. Nie ma pieniędzy, wykształcenia ani szansy na znalezienie pracy. Ma za to wybuchowe usposobienie i ostry język, wali prawdę prosto z mostu i ekstrawagancko się ubiera. Erin cudem zdobywa pracę w kancelarii wziętego adwokata Eda Masry (Albert Finney). Wertując akta, odkrywa, że potężny koncern doprowadził do zanieczyszczenia wody w małym prowincjonalnym miasteczku, którego mieszkańcy od dawna zapadają na najrozmaitsze choroby. Z pomocą Eda kieruje sprawę do sądu, próbując wyegzekwować odszkodowanie.

„Moja dziewczyna wychodzi za mąż” (2008), reż. P. Weiland (premiera 11 grudnia, godz. 21:00)

Życie Toma (Patrick Dempsey) to sielanka: jest seksowny, odniósł sukces, ma szczęście do kobiet i wie, że w każdej sytuacji może polegać na Hannah (Michelle Monaghan) – swojej najlepszej przyjaciółce i jedynej stałej rzeczy w jego życiu. Układ jest idealny do chwili, kiedy Hannah wyjeżdża do Szkocji w sześciotygodniową podróż służbową, a Tom nagle zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak puste jest bez niej jego życie. To właśnie wtedy podejmuje ważną decyzję - kiedy Hannah wróci, planuje poprosić ją o rękę. Dowiaduje się jednak, że dziewczyna zaręczyła się z przystojnym i bogatym Szkotem i planuje przeprowadzić się za granicę. Kiedy Hannah prosi Toma, żeby został jej honorowym drużbą, ten niechętnie się zgadza, mając nadzieję, że uda mu się odwieść ją od zamążpójścia.

Serial „Bez skrupułów” (2020), reż. J. Bromski (odcinki 12 grudnia od godz. 21:00)

Główną bohaterką jest młoda, uczciwa policjantka Kaja (Marta Nieradkiewicz), która w czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając, zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Kilka lat później, odnajduje ją były szef (Janusz Gajos), żeby namówić do powrotu i rozpracowania przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do nieuczciwego biznesmena (Andrzej Seweryn) wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą telewizyjną Netii, która m.in. dzięki pakietowi Dla Kinomaniaka pozwoli Ci w grudniu na obejrzenie nowych, niesamowitych produkcji! A jeśli poszukujesz więcej inspiracji – zajrzyj na bloga Netii, gdzie znajdziesz nasze propozycje na filmowo-serialowe wieczory.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.