Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Urząd Miejski w Słubicach poinformował, że u jednej z pracownic Szkoły Podstawowej nr 2 potwierdzono zachorowanie na COVID-19. W związku z tym w jednej z klas zostały zawieszone zajęcia stacjonarne, a kilkadziesiąt osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

- We wtorek wieczorem, dyrekcja placówki powiadomiła rodziców i opiekunów dzieci, które mogły mieć kontakt z osobą chorą, że uczniowie ci zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Objęto nim także dwoje nauczycieli szkoły – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik urzędu.

W związku z tym burmistrza Słubic podjął decyzję (po uzyskaniu pozytywnej opinii Sanepidu), że w dniach 21-23 października zostaną zawieszono zajęcia w klasie II b, której uczniowie mieli kontakt z osobą zakażoną. Łącznie to 26 dzieci.

Ponadto 60 uczniów z klas I-III, którzy uczestniczyli w zajęciach w świetlicy i także mogli mieć kontakt z zarażoną osobą, objęto nadzorem epidemiologicznym. Dzieci te do piątku pozostaną w domach.

Dla uczniów wspomnianej klasy jest organizowane nauczanie zdalne, a pozostałe dzieci (są z różnych klas) otrzymają materiały z lekcji za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.