Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach zaprasza do udziału w projekcie wspierającym rodziny mające trudności w zakresie opieki i wychowania dzieci. Poszukiwana są rodziny, które przyjmą na siebie rolę tzw. rodziny wspierającej.

- Zadaniem rodziny wspierającej nie jest wyręczanie innych, lecz aktywna pomoc w przezwyciężaniu trudnych sytuacji – wyjaśnia Monika Cichecki, szefowa OPS w Słubicach.

Jak podkreśla M. Cichecki, formy pomocy mogą być różne, uzależnione od bieżących potrzeb. Mogą dotyczyć np. sprawowania opieki wychowawczej, kształtowania ról społecznych, organizacji czasu takiej rodziny, pomocy w nauce czy nawet w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Osoby chętne do pełnienia funkcji rodziny wspierającej mogą zgłaszać się bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach przy pl. Wolności 17F.

Kiedy rodzina nie może pełnić funkcji wspierającej? M.in. w przypadku stwierdzenia problemów alkoholowych lub choroby psychicznej, braku stałego źródła utrzymania, niewywiązywania się z obowiązków alimentacyjnych, ograniczenia władzy rodzicielskiej czy skazania za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.