Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Płot

Władze Brandenburgii podjęły decyzję o zbudowaniu stałego ogrodzenia przy granicy z Polską, głównie w powiecie Szprewa-Nysa. Płot ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Decyzję ogłosiła 22 września w Poczdamie minister ochrony konsumentów Ursula Nonnemacher. Ogrodzenie ma stanąć na granicy z Polską, przede wszystkim w powiecie Szprewa-Nysa. Ale Niemcy planują zbudować także solidne ogrodzenia dalej na północ. Ma być to dotowane z państwowych funduszy.

Na granicy Brandenburgii, od południa landu do Frankfurtu nad Odrą, ustawiono pod koniec 2019 roku mobilny płot elektryczny o długości 120 km. Jednak niemieckie stowarzyszenia rolników krytykują dotychczasowe posunięcia władz. Stałe ogrodzenie ma zapobiec przedostawaniu się z Polski do Niemiec dzików zakażonych ASF.

Przypomnijmy – w tym roku w naszym kraju wykryto ponad 3 tys. padłych dzików, które miały ASF. Brandenburska minister poinformowała, że chorobę wykryto do tej pory u dziewięciu martwych dzików w rejonie Schenkendöbern w powiecie Szprewa-Nysa i u 11 w rejonie Neuzelle w powiecie Odra-Szprewa.

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.