Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Straż graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali do kontroli samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn i kobieta. I tu niespodzianka: wszyscy byli poszukiwani listami gończymi.

14 września funkcjonariusze SG z placówki ze Świecka zatrzymali do kontroli samochód osobowy, jadący w kierunku Polski. W trakcie kontroli okazało się, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie są poszukiwani listami gończymi.

Za 25-letnią pasażerką list gończy wystawił Sąd Rejonowy w Świdnicy. Kobieta ma do odbycia karę 1 roku więzienia za kradzieże z włamaniem.

Na taką samą karę, również za kradzieże z włamaniem, do aresztu śledczego trafi drugi z kontrolowanych podróżnych. 48-letni mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pszczynie.

Trzeci z nich, 31 latek, poszukiwany był za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Jednak może uniknąć pobytu w zakładzie karnym, jeśli wpłaci 4 tys. zł na konto poszukującego go Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

Jak informuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, od początku lipca funkcjonariusze z placówek NOSG zatrzymali na terenie województwa lubuskiego 42 osoby poszukiwane przez sądy lub prokuratury. Wśród nich byli nie tylko Polacy, ale także 6 cudzoziemców: z Gruzji, Rumunii, Litwy, Ukrainy, Nigerii i Mołdawii.

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.