Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biblioteka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zachęca do czytania nie tylko tych tradycyjnych, drukowanych książek. Ma w swojej ofercie również pozycje z serii „Wielkie Litery” dla osób słabowidzących, czy audiobooki, które można słuchać np. w samochodach. Oferuje również e-booki do czytania na ekranach.

Nie raz pisaliśmy o ciekawych spotkaniach, zajęciach, które odbywają się w słubickiej bibliotece. Ale jest to przede wszystkim miejsce, w którym można wypożyczyć książki do czytania. Słubicka książnica idzie z duchem czasu i oferuje nie tylko te tradycyjne, drukowane książki.

Wielkie litery

Z myślą o czytelnikach, którym czytanie książek z tradycyjną czcionką sprawia dużą trudność, słubicka biblioteka przystąpiła do projektu „Wielkie Litery”. Książki z tej serii to nowe wydania ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. W tym specjalnym formacie wydano już m.in. kryminały Remigiusza Mroza, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, a także pozycje Williama Bruce’a Camerona: „Kamerdyner” i „Był sobie pies”.

Książki do słuchania

Osoby słabowidzące mogą w słubickiej bibliotece wypożyczyć także audiobooki, czyli książki czytane na głos przez lektora. Ale jest to propozycja nie tylko dla nich, ale również np. dla tych, którzy sporo czasu spędzają w samochodzie.

E-booki i audiobooki online

A jeśli ktoś lubi czytać na ekranie? Również znajdzie coś dla siebie. Biblioteka oferuje usługę polegającą na bezpłatnym dostępnie do bogatej oferty publikacji elektronicznych e-booków i audiobooków dostępnych za pośrednictwem systemu Legimi (ZOBACZ). Więcej szczegółów o systemie Legimi znaleźć można na stronie: www.biblioteka.slubice.pl

Pogotowie książkowe

Biblioteka oferuje również specjalną pomoc osobom starszym, chorym czy niepełnosprawnym. Mogą one zamówić książki telefonicznie, a bibliotekarze dostarczą je do ich domów w ramach „pogotowia książkowego”.

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.