Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sybiracy

17 września to kolejna tragiczna data w dziejach Polski. Pamiętają o niej słubiccy Sybiracy, którzy chcą tego dnia oddać hołd ofiarom tajnego paktu Ribbentrop–Mołotow. Zapraszają do tego także mieszkańców Słubic.

Jak będą wyglądać obchody? Pierwsza część, połączona z apelem i modlitwą, odbędzie się o godz. 11:00 na placu Sybiraków. Drugą zaplanowano w kościele Ducha Świętego o godz. 18:00. Będzie to msza św. w intencji ofiar zbrojnej agresji ZSRR sprzed 81 lat.

- Za pośrednictwem państwa strony chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystości – przekazała naszej redakcji Lucyna Żukowska ze słubickiego koła Związku Sybiraków.

Przypomnijmy, 17 września 1939 roku wojska radzieckie dokonały napaści na wschodnie tereny Polski, łamiąc postanowienia paktu o nieagresji. W ten sposób dokonała się realizacja tajnego pakt Ribbentrop–Mołotow z 23 sierpnia, który definiował podział terytorium naszego kraju między ZSRR a niemiecką III Rzeszą. Dało to początek fali represji, aresztowań i mordów, na skutek których ucierpiały miliony Polaków.

 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.