Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Samochód

Nietypowe odkrycie w jeziorze Gnilec, znajdującym się tuż za Kunowicami. W akwenie znaleziono wrak samochodu. Pojazd na brzeg wyciągnęli już strażacy, a policja będzie ustalać do kogo należy i jak znalazł się w jeziorze.

Auto wypatrzył jeden z wędkarzy, który następnie powiadomił policję. Mundurowi poprosili o pomoc strażaków. 19 sierpnia grupa nurków z Kostrzyna, wspierana przez jednostkę Państwowej Straży Pożarnej ze Słubic, zlokalizowała i wyciągnęła pojazd.

Nie było to łatwe zadanie, bo auto znajdowało się około 10 metrów od brzegu, leżało nieco ponad metr poniżej lustra wody. Częściowo było zatopione w mule.

Po wyciągnięciu okazało się, że pojazd to osobowy Nissan na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Na razie nie wiadomo, jak i kiedy znalazł się w jeziorze, do kogo należy i czy przypadkiem nie został wcześniej skradziony.

To będzie przedmiotem naszych ustaleń – przekazała naszej redakcji Magdalena Jankowska, rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Do tematu będziemy wracać.

Poniżej nasz materiał z akcji wydobywania wraku.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.