Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak pozyskać wsparcie finansowe dla firmy z Słubic?

Własna działalność gospodarcza otwiera wiele możliwości i jest szansą na spełnienie zawodowych marzeń. Trudno jednak zaprzeczyć, że niezależnie od branży każdy biznes generuje koszty, szczególnie gdy ma się rozwijać lub przetrwać kryzys. Oto podpowiedź dla przedsiębiorców ze Słubic i okolic, jak pozyskać wsparcie finansowe na realizację planów.

  1. Dotacje

Sam pomysł na rozkręcenie własnego biznesu rozbija się często o brak środków. Aby stymulować przedsiębiorczość i zachęcać do zakładania działalności gospodarczej, przyznawane są rozmaite dotacje.

Aby zdobyć niezbędne informacje, należy korzystać przede wszystkim z możliwości Internetu. I tak jak rankingów pożyczek lub kredytów szukasz pod adresem https://finanse.rankomat.pl/, tak mieszkając w Słubicach, zaglądaj na stronę PUP – Powiatowego Urzędu Pracy, którego siedziba znajduje się przy ulicy Mickiewicza 3.

Właśnie w Powiatowych Urzędach Pracy prowadzi się nabory wniosków o dotacje przyznawane ze środków unijnych (Fundusze Europejskie). Wsparcie finansowe jest udzielane w różnych celach – na podnoszenie kompetencji pracowników poprzez udział w szkoleniach, zatrudnianie osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych albo zakup sprzętu pozwalającego świadczyć usługi na wyższym poziomie.

Środki pochodzące z Funduszy Europejskich zasilają także konta przedsiębiorców stawiających na B+R (Badania i Rozwój). Mówiąc krótko:

  • zainteresuj się aktualnymi ogłoszeniami Powiatowym Urzędzie Pracy,
  • samodzielnie poszukaj informacji na temat przyznawanych dotacji,
  • skorzystaj z usług profesjonalnych firm wspierających w uzyskaniu unijnych środków.
  1. Anioły biznesu, inwestorzy

Innym sposobem na uzyskanie finansowego wsparcia na firmę jest znalezienie inwestora, który zdecyduje się wyłożyć określone środki, na przykład na rozwój infrastruktury przedsiębiorstwa. Słubice są interesującym miejscem na prowadzenie biznesu. Z jednej strony pozwalają rozwijać się na rynku Polski Zachodniej, a z drugiej wykorzystywać fakt pozostawiania w pobliżu Niemiec.

Szukając zastrzyku pieniędzy dla firmy, rozważ wejście do firmy inwestora. Szczególnie start-upy przyciągają zainteresowanie tzw. aniołów biznesu, którzy dzielą się nie tylko niezbędnymi środkami, ale przede wszystkim bogatym doświadczeniem.

Gdzie szukać inwestora, który udzieli finansowego wsparcia? Zadbaj o promocję firmy – zarówno w Internecie, jak i np. poprzez branżowe targi. Im atrakcyjniej prezentowany podmiot, tym większa szansa, że przyciągnie duży biznes z pieniędzmi i know-how.

Ciekawym sposobem na uzyskanie wsparcia finansowego jest także emisja akcji w ramach crowdfundingu inwestycyjnego. Przykładowo, klub piłkarski Wisła Kraków zdobył w ten sposób ponad 7 mln złotych.

  1. Pożyczki, kredyty

Warto rozglądać się za dotacjami czy liczyć na pojawienie się inwestorów, jednak niekiedy uzyskanie wsparcia ze środków unijnych nie jest w danym momencie możliwe, a i na współpracę z innymi podmiotami trudno liczyć. W tej sytuacji wielu przedsiębiorców ze Słubic i okolic szuka po prostu dobrej pożyczki lub atrakcyjnego kredytu.

Pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/ranking-kredytow-firmowych/ znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat pożyczek i kredytów, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. Przy wyborze oferty warto kierować się:

  • warunkami umowy,
  • wysokością zobowiązania,
  • długością okresu na spłatę.

Pożycza się pieniądze zarówno na wielomilionowe inwestycje dużych spółek, jak również w ramach kredytu gotówkowego można otrzymać znacznie mniejsze środki i przeznaczyć je na dowolny cel.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.