Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pomoc prawna

Wiele urzędów i instytucji już przyjmuje petentów, jednak bezpłatne porady prawne organizowane przez Starostwo Powiatowej w Słubicach nadal będą udzielane tylko przez telefon lub Internet. Bezpośrednie spotkania z prawnikami będą możliwe dopiero od 28 lipca.

30 czerwca starosta słubicki przedłużył okres obowiązywania ograniczeń w korzystaniu z nieodpłatnej pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu słubickiego. Powodem jest epidemia koronawirusa.

Ograniczenia będą obowiązywały do 27 lipca. Do tego dnia porady będą udzielane przez telefon lub internet. Przypomnijmy, na terenie powiatu działają trzy punkty: w Słubicach, Rzepinie i Cybince (ZOBACZ).

Dla kogo pomoc?

Od 2019 roku jedynym warunkiem skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnika jest pisemne złożenie oświadczenia, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

W czym pomoże prawnik?

W ramach pomocy dyżurujący prawnik m.in. poinformuje o obowiązującym stanie prawnym, prawach i obowiązkach, jakie z niego wynikają, wskaże sposób rozwiązania problemu, sporządzi pisma (z wyłączeniem pism procesowych), poprowadzi mediacje.

W punkcie można poradzić się również w sprawach mieszkaniowych, związanych z zadłużeniem i zabezpieczeniem społecznym.

Poradnictwo obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem firmy przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Gdzie się zgłosić?

Zapisy na porady oraz szczegółowe informacje udzielane są pod numerami telefonów: 95 759 20 28/29. Można też pisać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.