Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

30 kwietnia na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowany został projekt rozporządzenia „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”. Jeden z punktów mówi o zwolnieniu z kwarantanny transgranicznych pracowników, uczniów i studentów.

Granica

29 kwietnia odbyła się dyskusji na temat sytuacji pracowników transgranicznych, ale także uczniów i studentów. Minister Marlena Maląg zapowiedziała, że niebawem zostaną przedstawione konkretne rozwiązania, wypracowane przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego (ZOBACZ).

Czy oznacza to złagodzenie restrykcji? 30 kwietnia na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się projekt rozporządzenia „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.

Kto zwolniony z kwarantanny?

Jeden z punktów mówi o tym, że z obowiązkowej kwarantanny od 4 maja byliby zwolnieni pracownicy, uczniowie i studenci, którzy wykonują czynności zawodowe i uczą się w Polsce lub państwie sąsiadującym.

Takie osoby musiałyby dokumentować to funkcjonariuszom Straży Granicznej podczas przekraczania granicy.

Medycy wyłączeni z nowych przepisów

Są także wyjątki - przepisy te jednak nie miałyby zastosowania do osób wykonujących zawody medyczne i pracujących w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej. Takie osoby nadal miałaby obowiązywać dwutygodniowa kwarantanna.

Trwają konsultacje

Czy to oznacza, że od 4 maja nie będzie obowiązkowej kwarantanny dla w/w osób? Na razie ministerstwo zaprosiło do składania uwag do projektu rozporządzenia. Konsultacje potrwają do 1 maja do godz. 12:00. Uwagi można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZOBACZ PROJEKT ROZPORZĄDZENIA

---

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.