Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Jest decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącego kontroli na granicach Polski. Zostaną one przedłużone do 13 maja.

Granica

Przypomnijmy, 15 marca została w Polsce przywrócona tymczasowa kontrola na granicach Polski stanowiących granicę wewnętrzną UE.

Wstępnie do 24 marca, a potem ten termin był dwukrotnie przedłużany - ostatnio do 3 maja. Ale już wiadomo, że kontrole będą obowiązywać jeszcze dłużej. 30 kwietnia MSWiA poinformowało, że datą tą jest obecnie 13 maja. ZOBACZ ŹRÓDŁO

Kontrole w 42 miejscach

Tak jak do tej pory, granicę z Niemcami, Czechami, Litwą i Słowacją będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach (jest ich łącznie 42). Na tej liście są także Świecko i Słubice.

Kontrola będzie prowadzona przez Straż Graniczą, której działania wspierają pozostałe służby mundurowe, m.in. policjanci, strażacy i żołnierze, funkcjonariusze ITD.

Kwarantanna wciąż obowiązkowa

Przy wjeździe do Polski nadal obowiązują ograniczenia dla cudzoziemców. MSWiA przypomniało także, że aż do odwołania obowiązuje kwarantanna dla osób wracających do Polski z zagranicy.

Zobacz informator Straży Granicznej

Kto i w jakich sytuacjach może przekraczać granicę? Kogo nie obowiązuje kwarantanna? Więcej szczegółów dowiecie się z oficjalnego informatora Straży Granicznej - KLIKNIJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Marcinus 2020-04-30 10:44
...dlaczego oni robią przygranicznym pracownikom na złość???wrrrrrrrrrrrrr
#2 marek67slubice 2020-04-30 11:34
A na WP piszą że od przyszłego tygodnia kwarantanna dla pracowników transgranicznych ma zostać zniesiona...
#3 Redakcja Słubice24.pl 2020-04-30 12:23
@marek67slubice

Dziś ukazał się nowy projekt rozporządzenia, które wprowadza kilka kluczowych zmian od 4 maja. Niebawem będzie o tym artykuł.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.