Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kolejne grupy społeczne włączają się do pomocy Polakom stojącym w wielogodzinnych korkach przed Świeckiem. Myśliwi ze Słońska kupili ze swoich funduszy 2 tys. butelek wody mineralne i kilkaset jabłek.

Myśliwi

O akcji dał nam znać jeden z internautów. Okazało się, że na ten pomysł wpadło koło łowieckie „Dzik” z pobliskiego Słońska. Zarząd koła postanowił przeznaczyć część środków z funduszu z tzw. 1% na zakup wody i jabłek.

Myśliwi zapakowali towar na busa (z wielce wymownym napisem „Myśliwi dla rodaków”) i 18 marca rano ruszyli na Świecko, aby rozdać je stojącym w wielogodzinnych korkach. Szczegóły związane z dostawą myśliwi ustalili ze strażą graniczną, służbami niemieckimi i władzami okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Gorzowie Wlkp.

Gest myśliwych, który został pokazany w mediach społecznościowych, bardzo spodobał się internautom. - Super koledzy. Brawo dla was – pisał jeden z komentujących. – Piękny gest. Darz bór – wtórował mu drugi. Większość wpisów była w podobnym tonie.

- Akcja nasza jest odpowiedzią na liczne apele w internecie z prośbą o pomoc. Jeżeli będzie taka potrzeba to będą kolejne transporty – zapewnia prezes koła Franciszek Jamniuk.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 SPOŁEM Słubice 2020-03-19 08:40
Brawo!!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.