Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Słubicki szpital apeluje o korzystanie z porad lekarza przez telefon – i unikanie osobistych wizyt w placówce. W ramach teleporady lekarz może wystawić e-receptę. Przypominamy: jeśli ktoś podejrzewa u siebie lub mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, powinien zadzwonić do Sanepidu – a nie przychodzić do szpitala.

Personel szpitala

Personel szpitala w trakcie kwarantanny

15 marca opisywaliśmy sytuację, kiedy do słubickiego szpitala trafił pacjent, który został pobity. P0 przewiezieniu do szpitala został zbadany na obecność koronawirusa, bo miał niepokojące objawy. Na wynik badania w napięciu czekał personel szpitala, który miał kontakt z pacjentem. Z użytku przez pewien czas wyłączony był SOR (ZOBACZ).

Niepewność oczekiwania

Podobna sytuacja miała miejsce następnego dnia. Na jednym z profili internetowych pojawiło się zdjęcie personelu oczekującego na wynik badania kolejnego pacjenta, który zgłosił się do szpitala z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

- Po kwarantannie wczorajszego szumu jedni wrócili do domu szczęśliwie, inni zostali. Zostali, a dziś kolejne czekanie na wynik nieodpowiedzialnego człowieka, który przyszedł bezczelnie na SOR – napisała w mediach społecznościowych Joanna Buksa, żona lekarza pracującego w słubickim szpitalu. To ona udostępniła naszej redakcji powyższe zdjęcie.

Wynik na szczęście okazał się negatywny. W komentarzach wiele osób dziękowało personelowi za ich pracę i poświęcenie. „Dziękujemy!”, „Wielki szacunek dla Was i niski ukłon”, „Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło” – można przeczytać pod opublikowanym przez nią zdjęciem.

Teleporady na trudne czasy

Słubicki szpital chce zminimalizować ryzyko przenoszenia się koronawirusa – i ograniczyć maksymalnie osobiste kontakty. Dlatego pacjentom poleca korzystanie z teleporad lekarza w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W ramach takiej teleporady lekarz może wystawić e-receptę i e-zwolnienie.

NUMERY TELEFONU

  • 532 456 370 - poradnia chirurgiczna (8.00-13.00)
  • 532 456 370 - nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla dorosłych (18.00-7.00)
  • 663 434 996 - poradnia ortopedyczna (8.00-13.00)
  • 663 434 996 - nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla dzieci (18.00-7.00)
  • 95 750 1401 l / 95 758 2071 wew. 352 - poradnia ginekologiczno-położnicza (8.00-13.00)

Wejście na domofon

Jak powiedział naszej redakcji Łukasz Kaczmarek, prezes szpitala, niedługo zamknięte będą drzwi do szpitala, a wejście będzie możliwe po użyciu domofonu. Wszystko dlatego, że słubicka placówka nie jest szpitalem zakaźnym – i stąd ograniczenia, żeby zapobiec rozprzestrzenieniu się koronawirusa.

W poradniach specjalistycznych będzie przyjmowanych maksymalnie 10 osób, w półgodzinnych odstępach. Po każdego pacjenta o umówionej godzinie wyjdzie pielęgniarka, która przeprowadzi wywiad i zmierzy temperaturę. Dopiero po tej weryfikacji będzie wpuszczać pacjentów do budynku szpitala.

Dla kogo nocna i świąteczna pomoc?

Przypominamy, nocna i świąteczna opieka medyczna są to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 18-8 oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy (czyli wtedy, kiedy nie przyjmują lekarze rodzinni).
Do takiego punktu może zgłosić się każdy pacjent w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza POZ złożył deklarację.

Z podejrzeniem dzwoń do Sanepidu

W przypadku podejrzenia zachorowania lub kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem, nie należy przychodzić do szpitala. Należy skontaktować się telefonicznie z Sanepidem.

TEL. ALARMOWY: 668 857 072.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.