Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
O tych inwestycjach mieszkańcy Kunowic mówili już od dawna. Jednak budowa chodnika przy ul. Słubickiej czy montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu przy szkole zależały od decyzji Zarządu Dróg Wojewódzkich. Zgoda już jest! Do obu inwestycji dołoży się gmina Słubice.

kunowice przejscie
 
Rozmowy o budowie chodnika przy ul. Słubickiej (w sąsiedztwie ul. Jeziornej) oraz sygnalizacji świetlnej na przejściu przy szkole odbyły się w sierpniu 2019 roku. Wtedy właśnie burmistrz Mariusz Olejniczak spotkał się z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Tonderem (jemu podlega droga wojewódzka nr 137 prowadząca przez Kunowice).

Ponowne spotkanie w tej sprawie odbyło się 3 stycznia. Oprócz przedstawicieli gminy i ZDW wzięli w nim również udział policjanci. I jest pozytywny finał: ZDW zdecydował, że w bieżącym roku zostanie zlecone opracowanie dokumentacji i realizacja obu inwestycji. Dzięki temu w Kunowicach ma być bezpieczniej.

Oba przedsięwzięcia powstaną przy wsparciu gminy Słubice – radni zarezerwowali w budżecie 100 tys. zł na wkład własny.

To jednak nie koniec pomysłów mających poprawić bezpieczeństwo na głównej drodze Kunowic. Podczas spotkania rozmawiano także o możliwości budowy wysepki przy wjeździe do Kunowic od strony Nowych Biskupic.

Gmina zabiega o nią, ponieważ zdaniem burmistrza, taka wysepka spowodowałaby konieczność zmniejszenia prędkości jazdy, a więc wpłynęłaby na bezpieczeństwo na drodze. Na razie temat jest analizowany.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o wspomnianych inwestycjach i co jeszcze przydałoby się w Kunowicach, aby było bezpieczniej.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2020-01-06 20:18
Czy autor artykułu pisząc o budowie chodnika przy ul. Słubickiej (w sąsiedztwie ul. Jeziornej), miał na myśli chodnik po prawej stronie drogi (jadąc od strony Rzepina) od punktu ogrodniczego, obok czołgu, do sklepu? Jeżeli nie, to proszę o dokładniejsze podanie jego umiejscowienia. Uważam, że w tym miejscu chodnik będzie bardzo przydatny i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dla mieszkańców ( i nie tylko ) Kunowic.
Moja propozycja dotyczy ułożenia nowego chodnika przy drodze wylotowej w Kunowicach w kierunku Słubic. Jak mieszkańcy Kunowic wiedzą, to przy ulicy Słubickiej w Kunowicach (jadąc od strony Rzepina) chodnik kończy się w rejonie ulicy Diamentowej. Proponowałbym ułożenie chodnika po prawej stronie drogi wylotowej w kierunku Słubic od rejonu ulicy Diamentowej do wysokości ulicy Srebrnej, gdzie nastąpiłoby połączenie ze znajdującym się już chodnikiem przeznaczonym dla pieszych i rowerzystów.
Następna moja propozycja, to ułożenie chodnika przeznaczonego dla pieszych i rowerzystów po lewej stronie drogi w kierunku Słubic od ulicy Bursztynowej w Kunowicach, do drogi dojazdowej w kierunku Osiedla Przemysłowego. Ułatwiłoby to bezpieczne dotarcie do pracy i powrót do domu osobom mieszkającym w Kunowicach.
Wiem, że moje propozycje nie są do zrealizowania w tym roku, ale może za 2-3 lata dzięki władzom Miasta i Gminy Słubice mogą zastać zrealizowane.
#2 piast 2020-01-06 23:22
Istotnym elementem zwiększającym w pewnym stopniu bezpieczeństwo byłaby tablica informująca o prędkości pojazdu ustawiona przy wjeździe do Kunowic od strony Nowych Biskupic. Pomysł właśnie tej ostatniej miejscowości jest naprawdę trafiony. Prosta droga oraz mała nieznaczna (na dzień dzisiejszy) lista zabudowań przysłania wielu kierującym znak D42 (teren zabudowany). Pomysł z wysepką - jak najbardziej byłbym za realizacją.
#3 sabot 2020-01-07 19:13
Proponuję wziąć pod uwagę zamontowanie lamp, które nie świecą w niebo, a oświetlają drogę, w myśl zasady "ciemne niebo".
Przykłady można obejrzeć tutaj: ciemneniebo.pl/pl/przyklady-oswietlen.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.