Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś wieczorem na ul. Konstytucji 3 Maja. W jednym z mieszkań przy znajdującym się tutaj bloku wybuchł pożar. Strażacy reanimowali kobietę, niestety nie żyje.

Pożar

O wszystkim poinformowali nas internauci około godz. 21:30. Na miejsce udały się trzy jednostki Państwowej Straż Pożarnej, dotarli też ochotnicy z OPS Golice i Słubice, była policja i pogotowie ratunkowe.

W trakcie akcji ratownicy wydostali z płonącego mieszkania na I piętrze jego właścicielkę. Kobieta była reanimowana, ale niestety zmarła. Wcześniej próbowali ją ewakuować sąsiedzi, ale nie udało się im sforsować drzwi.

Z drugiego mieszkania, które znajdowało się na poddaszu w tej samej klatce, tuż nad płonącym lokalem, ewakuowano jeszcze jedną osobę, również kobietę. Strażacy do jej ratowania użyli drabiny.

Sytuacja była bardzo groźna, bo w płonącym mieszkaniu była butla z gazem. - Zdążyliśmy powiedzieć o niej strażakom. Dobrze, że nie wybuchła - powiedziała z rozmowie z naszym reporterem jedna z mieszkających obok osób.

Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru, ani w jakich okolicznościach do niego doszło. Ze wstępnych informacji, które udało nam się uzyskać, wynika, że mógł to być problem z piecem, a zmarła kobieta uległa zaczadzeniu.

Wkrótce więcej szczegółów o tym zdarzeniu.Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.