Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uwaga, 12 grudnia w południe będzie słychać syreny alarmowe – ale ten alarm będzie tylko próbą działania systemu. Sygnał alarmowy zostanie nadany dwa razy.

syrena alarmowa

Regularne próby systemu na terenie województwa rozplanował Lubuski Urząd Wojewódzki. Zgodnie z harmonogramem, syreny alarmowe na terenie gminy Słubice zawyją 12 grudnia w godz. 12-12.30.

Najpierw zostanie nadany sygnał „ogłoszenie alarmu”, będzie to sygnał modulowany trwający 3 minuty. Po nim zabrzmi sygnał „odwołanie alarmu”, czyli dźwięk ciągły syren trwający również 3 minuty.

- Jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej – wyjaśnia Roman Filończuk z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Na ten sygnał nie trzeba reagować, ale gdyby nie była to próba, mieszkańcy po usłyszeniu takich syren powinni włączyć radia lub telewizory na lokalne pasma. To właśnie taką drogą będą podawane komunikaty dotyczące zagrożeń i to, jak należy się zachować.

Na terenie gminy Słubice znajduje się sześć syren alarmowych obrony cywilnej:
  • dach budynku "JUBILAT" przy Placu Przyjaźni 17,
  • dach budynku mieszkalnego przy ul. Sienkiewicza 49,
  • dach budynku SP nr 2 przy ul. Wojska Polskiego 38,
  • dach budynku PUK przy ul. Krótkiej 8,
  • remiza OSP w Golicach przy ul. Jasnej 1C,
  • maszt w centrum Rybocic.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.